Ploty včera, dnes a zítra

Ploty včera, dnes a zítra

Venkovské a městské ploty se lišily, avšak dnes už na i na venkově vyrostly a vyrůstají vily, které nesou rysy městské architektury a tomu si jejich majitelé přizpůsobují i oplocení. Romantické venkovské ploty z dřevěných kůlů, na kterých tu a tam je napíchnutý džbán, je již dříve obrázkem z muzea, nebo skanzenu lidové kultury, jako běžným jevem při procházce po dnešních vesnicích. Těžko už dnes běžně najdeme ploty z dřevěných latí například kolem fotbalových hřišť, přes díry, které na nich bývaly se dalo být neplatícím účastníkem fotbalového zápasu. Pokud takové najdeme – tak to bude už asi jen z recese. Obrázky starých venkovských plotů vyvolávajících nostalgii vídat na různých výstavách fotografií, nebo obrazů zachycujících život na venkově.

Dnes už kolem vil, či už na venkově nebo v městech, stojí ploty betonové, zděné, kovové, hliníkové, plastové. Závisí na vkusu a v neposlední řadě od finanční náročnosti, pro jaký druh se stavitel rozhodne. Při rozhodování se pro určitý druh oplocení hraje nemalou roli i náročnost na jeho údržbu. Při zamyšlení se nad minulostí a současností plotu nás napadne- a co přinese budoucnost? Vymizí ploty pevné konstrukce a nahradí je nějaké laserové paprsky? Možná jednou …

Ploty
V případě že hledáte spolehlivého dodavatele, který vyrábí ploty, oplocení, svařované sítě, křídlové brány, sloupkové systémy, pletiva, či pletivo poplastované, dovolujeme si Vám doporučit využít služeb firmy Betafence - jedničku v oblasti plotů, pletiva a oploceni s 130-ti letou tradicí. Pokud by jste měli zájem o něco úplně jiného, tak doporučuji gabiony Zenturo. Jedná se o unikátní systém moderního oplocení, kombinovaného s výplní z přírodních materiálů. gabiony se dají plnit kamením, dřevem, oštěpky i jíným materiálem. Gabiony Zenturo, to je budoucnost v oplocení.
Přehled všech příspěvku informativního fóra Ploty brány.